Vánoční turnaj Holice - 22. 12. 2019 – MUŽI

Neděle, 22.12.2019

Vánoční turnaj Holice - 22. 12. 2019 – MUŽI

Skupina B:

Roveň A – Skoromistři Holice 1:5

Branka: Š. Sochor (Jiří Ptáček)

Roveň A – Centryfuga (Vysoké Mýto) 2:4

Branky: Jan Ptáček (M. Vinař), Š. Sochor (T. Bareš, P. Steiner)

Roveň A – FBK Panters Městečko Trnávka 4:2

Branky: Jan Ptáček, Jiří Ptáček, P. Steiner, M. Vinař

Skupina C:

Roveň Ω – Big Boys (Trutnov) 4:1

Branky: 2x L. Johanides (J. Hejtmánek), 2x P. Vinař (J. Chobot)

Roveň Ω – Ganaha (Pardubice) 2:4

Branky: L. Johanides (P. Vinař), M. Nečesaný (J. Hejtmánek)

Roveň Ω – Ledvinové kamení (Holice) 4:2

Branky: J. Hejtmánek, M. Nečesaný, V. Procházka, T. Chocholouš (V. Procházka)

Osmifinále:

Roveň A – FBK Panters Městečko Trnávka 2:1

Branky: Jiří Ptáček, T. Bareš (Jiří Ptáček)

Roveň Ω – Sokol Dolní Ředice 3:0

Branky: 2x V. Procházka (M. Nečesaný, J. Chobot), L. Johanides (T. Chocholouš)

Čtvrtfinále:

Roveň A – Skoromistři Holice 2:7

Branky: 2x Š. Sochor (T. Bareš)

Roveň Ω – IBK Holice 5:1

Branky: 2x L. Johanides (T. Chocholouš, P. Vinař), J. Chobot (V. Procházka), V. Procházka (P. Vinař), V. Buben (T. Chocholouš)

Semifinále:

Roveň Ω – Ganaha (Pardubice) 3:6

Branky: L. Johanides (P. Vinař), P. Vinař (L. Johanides), J. Chobot

O 3. místo:

Roveň Ω – Skoromistři Holice 4:2

Branky: 2x L. Johanides (T. Chocholouš, J. Chobot), T. Chocholouš (J. Hejtmánek), V. Buben

Sestavy:

Roveň Ω: V. Tyller – P. Vinař, V. Buben, J. Chobot, J. Hejtmánek – L. Johanides, T. Chocholouš, M. Nečesaný, V. Procházka.

Roveň A: T. Tyčka – Jiří Ptáček, O. Shejbal, P. Steiner, M. Vinař – T. Bareš, Jan Ptáček, Š. Sochor, E. Hrochová

Tradiční Vánoční turnaj v Holicích byl letos největší ve své historii - odehrál se za účasti 12 týmů, které přijely i ze vzdálených míst – od Trutnova až po Městečko Trnávka. Řada zúčastněných týmů hraje registrované soutěže, takže konkurence byla opravdu veliká. Nechyběly ani 2 roveňské a tři holické týmy. Tým Ω (= omega) tvořily především roveňské opory posledních let, zatímco tým A (alfa) byl postavený hlavně na mladých nadějích, které vyztužili P. Steiner, T. Bareš a v základní skupině i Michal Vinař.

Tým alfa zahájil skupinu B prohrou se Skoromistry po statečném výkonu. Žehrat mohl pouze na velké množství neproměněných šancí, které zapříčinily, že skóre nebylo vyrovnanější. Proti Centryfuze ve 2. zápase rozhodla efektivita soupeře v proměňování šancí. Přesné trefy Jana Ptáčka a Štěpána Sochora tak jen zmírnily výsledek na 2:4. V posledním zápase skupiny ale mladíci opravdu zabrali, odehráli skvělý zápas a dokázali porazit naše sokolské kamarády z Trnávky 4:2 – branky zaznamenali oba bratři Ptáčkovi, Petr Steiner tvrdou střelou z volného úderu a Michal Vinař, který unikl přes celé hřiště v oslabení.

Omega vykročila do 1. zápasu skupiny C ještě bez Vítka Procházky, hra byla dost neurovnaná, ale soupeře jsme dokázali přetlačit, když se dvakrát trefil Lukáš Johanides a výsledek na 4:1 v závěru jistil dvěma trefami při svém výjimečném střídání v útoku Pavel Vinař. Proti Haze jsme se drželi na dostřel díky Johanidesovi a Nečesanému, jehož přihrávku zpoza brány si srazil do sítě obránce. Nakonec to ale skončilo 2:4. V posledním zápase nás vyzvaly Holice Stars, byť pod jiným názvem. Soupeř se vedení ujal kvůli naší nedisciplinovanosti – proměnil dvě trestná střílení, i když druhé s obrovským štěstím. Skóre však na naši stranu překlopili trefami mezi nohy gólmana M. Nečesaný a V. Procházka. Závěr zápasu byl dost vypjatý, ale zvládli jsme ho, když na 4:2 ještě zvýšil T. Chocholouš. O jedinou branku unikl Ω přímý postup do čtvrtfinále, ale do osmifinále šla jako nejvýše nasazený tým.

Tabulka základních skupin určila, že se v osmifinále opakoval souboj našich mladíků s Trnávkou. Hned ve dvanácté vteřině šla Roveň do vedení díky akci Jirky Ptáčka. Na 2:0 pak zvýšil v oslabení Tomáš Bareš. Trnávka si vytvořila spoustu šancí, hrála i přesilovky, ale její zakončení vázlo. Neprůstřelnost skvělého Tomáše Tyčky prolomila až v samém závěru po naší chybě. I tak ale Roveň A postoupila do čtvrtfinále, podala skvělý výkon a splnila hlavní cíl.

Omegu čekal v osmifinále papírově nejslabší tým z Ředic, který ale docela „kousal“. Bylo to způsobené hlavně tím, že jsme zahazovali i tutové šance, kterých bylo spoustu. Utkání nakonec rozhodl dvěma góly Vítek Procházka, trefu přidal i Lukáš Johanides. Čisté konto ustrážil Vláďa Tyller.

Katem nadějí mládežníků byli ve čtvrtfinále Skoromistři. Začátek byl vyrovnaný, ale Tonda Sekyra v bráně Holic pochytal i ty největší šance našich střelců, a tak Skoromistři utekli do rozhodujícího trháku. Dvakrát se prosadil Štěpán Sochor – poprvé dobře clonila Eliška Hrochová, podruhé navázal na práci Tomáše Bareše. Zkušený soupeř ale postupně navýšil skóre na 2:7. I tak ale naše mladé naděje v turnaji nezklamaly a patří jim pochvala.

Roveňská omega narazila ve čtvrtfinále na holický registrovaný tým IBK. Tento zápas se nám povedl asi nejvíc z celého turnaje. Díky skvělé práci zejména naší obrany jsme narušili hru soupeře natolik, že na to nedokázal najít odpověď. Pomohlo nám jistě i to, že jsme šli do vedení – střelu Víta Procházky šťastně tečoval Kuba Chobot a pak ránu Pavla Vinaře dorazil V. Procházka. Ještě větší klid nám dodal dvěma góly „Johan“ a na konečných 5:1 zvýšil Vašek Buben. V samém závěru došlo ještě k hromadném potyčce, jíž vyvolal úplně zbytečným faulem Nečesaný a ze které si červenou kartu odnesl Pavel Vinař.

V semifinále byla Haga (obhájce vítězství z loňska hrající Regionální ligu) bohužel dnes podruhé (a jako jediná) nad naše síly – a nakonec to dotáhla až k vítězství v turnaji. Soupeř se dostal do vedení 4:0 a přestože zápas zdramatizovali po společných kombinacích naši nejproduktivnější hráči L. Johanides a P. Vinař a v závěrečném tlaku ještě J. Chobot, podlehli jsme 3:6.

Čekal nás tedy zápas o 3. místo, v němž jsme mohli „pomstít“ naši mládež, protože jsme narazili na Skoromistry. Nebývalá a pro nás velmi cenná věc se opravdu podařila – porazili jsme během jediného dne i třetí holický tým a z nabitého turnaje jsme si odvezli bronz! Dvěma brankami se o to postaral kanonýr Lukáš Johanides, trefil se také jeho parťák z formace T. Chocholouš a svou typickou střelou z rohu Vašek Buben. V bráně nás podržel Vláďa Tyller.

Zapsal: Michal Nečesaný

Design a programování - Xperd