Ne, 08. 09. 2019

Jabko Cup v Jablonném nad Orlicí (8. 9. 2019)

Základní skupina:

Roveň – FBC Letohrad 1:1

Branka: L. Jehlička

Roveň – Koňská síla 1:2

Branka: L. Jehlička

Roveň – KTC WOOD 0:1

Roveň – Error 4:1

Branky: 2x L. Jehlička (M. Nečesaný), M. Nečesaný (T. Tyčka), Jiří Ptáček (M. Nečesaný)

Osmifinále:

Roveň – Dopijem a pudem 2:4

Branky: L. Jehlička (M. Nečesaný), T. Metelka (T. Bareš)

Sestava: T. Tyčka – L. Jehlička, T. Bareš, Jiří Ptáček, V. Jančík – P. Steiner, T. Metelka, Jan Ptáček, M. Nečesaný.

Na úvod nové sezony jsme poprvé zavítali na turnaj do vzdáleného Jablonného nad Orlicí. Naše sestava byla z části tvořena dorostenci, kteří sbírají zkušenosti v mužské kategorii. Přihlásilo se 13 týmů a my byli zařazeni do pětičlenné skupiny.

Zahájili jsme solidně, v zápase s letohradskými mladíky jsme si tvořili lepší šance, ale vesměs je pochytal kvalitní brankář. Jediným úspěšným střelcem se tak stal Leoš Jehlička, který po úspěšné letní přípravě debutoval v našem dresu. V závěru jsme hráli oslabení, a jelikož se nám smolně nepodařilo dostat míček do bezpečí, soupeř v poslední minutě při power play srovnal.

Druhý zápas byl katastrofální. Soupeř nepředváděl téměř nic, avšak za nás se trefil opět jen Leoš, a to navíc dost šťastně, když mu míček sjel z čepele. Jinak jsme nic moc nepředvedli, a tak jsme zápas v závěru znovu ztratili. Soupeř vyrovnal po diskutabilním ataku na našeho brankáře Tyčku a pak ojedinělou ranou v poslední minutě dobyl vítězství.

Do zápasu se suverénem skupiny jsme vstoupili s o poznání lepší a bojovnější hrou. Dokonce jsme se prosadili, když se střela Leoše Jehličky odrazila od Honzy Ptáčka do brány. Honza se ale gestem fair play přiznal, že míč tečoval rukou, a tak byl gól odvolán. Soupeř měl víc šancí, ale my jsme hráli taky dobře a držel nás Tomáš Tyčka. Soupeř však jednu branku přeci jen vstřelil, což mu nakonec na výhru stačilo.

Poslední zápas ve skupině jsme zvládli velice dobře. Nejprve se potvrdilo otřepané „nedáš – dostaneš“, když Tomáš Tyčka vychytal nebezpečnou šanci soupeře, aby sám založil brejk Michala Nečesaného, který si poradil přesnou střelou do horního rohu brány. Na 2:0 pak zvýšil přesnou ranou Leoš Jehlička po kombinaci na jeden dotek s Nečesaným. Další gólovou střelou z dálky se pak prezentoval Jirka Ptáček a na konečných 4:1 završil znovu Jehlička. Ve skupině to bohužel nestačilo na víc než 4. místo.

V osmifinále nás tedy čekal velmi silný soupeř. Neměl sice hráče na střídání, nízkou kvantitu však nahrazovala kvalita. Leoš Jehlička nás svou bombou (a již pátým gólem z postu obránce!) dostal do vedení, ale soupeř vývoj dokázal zvrátit. Přes všechnu snahu už se prosadil pouze Tomáš Metelka v úplném závěru, když korigoval na 2:4, a tak jsme z nabitého turnaje vypadli již v osmifinále.