Vítej fotbalový podzime, vítej Okresní přebore!

Pondělí, 22.07.2019

Vítej fotbalový podzime, vítej Okresní přebore!

Dne 18. 7. 2019 již kolem 7:00 hodiny ranní přišla SMS všem hráčům, funkcionářům a nekecám,
snad i všem lokálním pisálkům. Od koho? Od Pavla Herbsta. Zpráva, že dnes je ten den, kdy se koná první trénink před zahájením mistrovské soutěže ročníku 2019/2020, v čase 18:00 hodin. Do Rovně, kam nepochybně patří, se vrací okresní přebor, připraven je areál s automatickým zaléváním, přenosné branky z hliníku, celý areál provzdušněný od přestárlých tújí, sympaticky zelený a hustý fotbalový pažit. Paráda. A první trénink? Dvě nadstandardní posily, Tomáš Hofman (černé tričko Top centrum), který prošel mládežnickou základnou FK Pardubice (roč. 1990), žije v Dolní Rovni a nyní kopal v Nemošicích. Dále Bogas Švanda (nar. 1994, bílé tričko), toho času hráč Sokola Veliny. Trenéři? Stále na ligové úrovni, Tomáš Kopřiva a Jaromír Krpata st., to se nemění a zůstává stále v platnosti, jak potvrdil v úvodní řeči i předseda oddílu kopané a starosta TJ Sokol Roveň, Ing. Milan Cimfl. Účast na prvním tréninků? Viz foto. První trénink vedl Tomáš Kopřiva (nar. 1983), borec, který si zahrál 2. ligu v Pardubicích před prodejem do Sokolova, 3. ligu  v Náchodě, potom i divizi a kraj v Holicích, až do jara tohoto roku. Syn Jany Petráňové od sokolovny, přítel Anetky, naší správcové sokolovny se však zarputile nechce stát hrajícím trenérem v Rovni, ale chce aktuálně kopat “jen“ pralesní soutěž, kterou určitě IV. třída je, a to za znovu obrozený soubor  SK Holice B (!?).

První trénink, trenér nikoho nešetřil, naše fotoreportáž je věnována především novicům v týmu. Nepřehlédněte však i parádní zakončení ve vzduchu v podání Máry Šándora i netradiční aktivní zapojení slečny Anetky i mladé paní Kopřivové (manželky druhého „Kopra“,Honzy,  vedoucího týmu) v Cooperově testu, což je 12 minutový běh měřící každému to, co v daném čase dokáže uběhnout. Přátelé, věřte, holky se neztratily, vydržely. Kdo chce vědět, jak dopadly, obraťte se na trenéra Tomáše. Nevím, zda je T. Kopr vázán mlčenlivostí, ale já můžu říct, vážené dámy, já před vaším výkonem smekám!

Fotbalová příprava? Příští neděli je v plánu zápas doma se Zdelovem, za čtrnáct dní proti týmu SK Holice B. Snad bude ještě něco mezi, ale to se dozvíte od Pavla Herbsta na webu.

Pokud čtete tyto řádky, řečnická otázka na závěr. Není škoda, že barvy Rovně nehájí (zatím) výše zmíněný Tomáš Kopřiva, se svými ligovými zkušenostmi, nebo snad i David Petrus (nar. 1987), který bydlí v Rovni a kope v Živanicích, nebo snad alespoň Tomáš Komárek (vnuk Josefa „Baldy“ Shejbala), který v loňské sezóně nastřílel v barvách Indiánu z Litětin v pralesní IV. třídě úctyhodných 55 gólů?

 Uvidíme… Třeba se všichni sejdou u stánku, dají si dobré uzené či klobásku a třeba se domluví. Sorry, fakt je ten, že fotbalu moc nerozumím, ale věřte, už jsem o něm i něco četl – viz první obrázek ze 17. 7. 2019. J

Dojem z prvního tréninku? Super, kluci mají partu, budou makat a tím pádem by pro ně okres neměl být žádným problémem, možná ani konečnou stanicí. Pánové fotbalsti, dost keců, sportu zdar, nasedněte na vítěznou vlnu a posuňte fotbal v Rovni výš a dál.  Nazdar a tužte se!

Sepsal a pár obrázků pořídil dne 18. 7. 2019 J. Pýcha

Design a programování - Xperd