Vánoční turnaj Holice - muži – 23. 12. 2017

Sobota, 23.12.2017

Základní skupina:

Roveň – Synci hřebcovití (Slatiňany) 2:2  

Branky: P. Steiner (P. Vinař), V. Zeman (J. Hejtmánek)

Roveň – Los Holice Kings 1:1

Branka: L. Vach (J. Chobot)

Roveň – Bomby k tyči (Chrudim) 2:1

Branky: L. Vach (J. Hejtmánek), J. Chobot

Roveň – Holice Stars 1:2

Branka: T. Chocholouš (V. Zeman)

Semifinále:

Roveň – Bomby k tyči (Chrudim) 1:4

Branka: M. Nečesaný (L. Vach)

O 3. místo:

Roveň – Los Holice Kings 6:2

Branky: 2x M. Novák (P. Vinař, L. Vach), 2x M. Nečesaný (2x P. Steiner, P. Vinař), L. Vach, P. Steiner (V. Zeman)

Sestava: M. Dušek – J. Chobot, J. Hejtmánek, P. Vinař, M. Novák, V. Buben – M. Nečesaný, V. Zeman - L. Vach, Jan Ptáček, T. Chocholouš, P. Steiner.

V základní skupině se hrálo každý s každým o 4 postupová místa. Do prvního zápasu jsme vstoupili s velmi kvalitní a organizovanou hrou, kterou se podařilo přetavit i v góly. Do vedení jsme šli po dlouhé přihrávce Pavla Vinaře, která proskákala až k Petru Steinerovi a ten si v samostatném úniku zkušeně poradil. Na 2:0 zvýšil milimetrově přesnou střelou Vojta Zeman po rozehrané standardní situaci. Už se zdálo, že vedení udržíme, ale do oslabení nás poslal faul M. Nečesaného, který soupeř potrestal, a v poslední minutě jsme náskok ztratili úplně.

Druhý zápas začal náporem mladého týmu soupeře, za který naskočil i náš dorostenec V. Jančík. Poté jsme převzali otěže, ale spálili jsme neskutečné množství šancí. Jediný, kdo se dokázal prosadit gólově, byl Luďa Vach a jelikož soupeř taky jednou skóroval, brali jsme remízu, která byla vzhledem k počtu zahozených šancí frustrující.

Dalším soupeřem byl tým registrovaných chrudimských florbalistů. Dostal se do vedení a měl i herní převahu, ale v naší bráně zářil Michal Dušek, který všechny další střely pochytal. Naopak za nás se dokázali prosadit L. Vach a J. Chobot, a tak jsme těžký mač dovedli do vítězného konce.

Poslední zápas ve skupině nám do cesty postavil pořádající tým. Po chybě v rozehrávce jsme prohrávali a brzy to bylo už 0:2. Tento zápas byl naším nejhorším, snížit se sice povedlo Tomáši Chocholoušovi, ale na víc jsme už nedosáhli.

O 3. místo ve skupině jsme se bodově dělili s týmem Los Holice Kings, a tak o semifinálovém soupeři musely rozhodnout nájezdy. Ty přinesly nečekaně dlouhé drama, ve kterém hráli hlavní roli brankáři obou týmů. Za nás se prosadil až mladík Honza Ptáček v 11. sérii, předchozích 10 exekutorů selhalo. Stejně si ale vedl i soupeř, který na fantastického Michala Duška vyzrál až ve chvíli, kdy musel dorovnat naše vedení. Předchozích 10 nájezdů náš brankář pochytal. Jelikož jsme ale ani další nájezdy nedali, ve 13. sérii soupeř rozhodl a na nás čekal 1. tým skupiny.

Tým Bomby k tyči jsme sice ve skupině porazili, ale šlo o jeho jediné zaváhání v turnaji. V semifinále už jsme na kvalitního soupeře a následného vítěze nestačili. Do vedení nás sice hned na začátku po geniální nahrávce L. Vacha poslal M. Nečesaný, soupeř však brzy vyrovnal a rychle vývoj otočil.

V boji o 3. místo jsme se utkali s naším nájezdovým přemožitelem. Zápas byl v první části výsledkově vyrovnaný. Rozhodující náskok nám zajistil až přesnou střelou a druhým gólem v zápase Martin Novák, Vedení poté navýšili Petr Steiner, Luděk Vach a svou druhou brankou v zápase Michal Nečesaný. Z turnaje jsme tedy odjeli se ziskem solidního 3. místa.

Fotky z tohoto i dalších turnajů najdete na odkazu http://tjsokolrovenflorbal.rajce.idnes.cz/

Zapsal: M. Nečesaný

Design a programování - Xperd