Turnaj v Městečku Trnávka

Sobota, 05.05.2018

 

Roveň – Šestikilo 0:6 (0:4)

Roveň – Spešov 1:3 (1:1)

Branka: M. Nečesaný

Roveň – Panthers Zábřeh 7:3 (3:0)

Branky: 2x T. Chocholouš (M. Novák, M. Nečesaný, V. Zeman), T. Metelka (P. Vinař), P. Steiner (M. Nečesaný), M. Nečesaný (V. Buben), V. Buben (T. Metelka), Jan Ptáček (V. Zeman)

Roveň – Gunners 3:4 po samostatných nájezdech (3:1)

Branky: T. Chocholouš (V. Zeman), P. Steiner (V. Zeman, P. Vinař), V. Buben (M. Nečesaný)

Roveň – Městečko Trnávka 2:3 (0:1)

Branky: P. Steiner, M. Nečesaný (M. Novák)

Sestava: T. Tyčka - M. Novák, V. Zeman, P. Vinař, V. Buben – P. Steiner, T. Metelka, T. Chocholouš, M. Nečesaný, Jan Ptáček.

Turnaj v Městečku Trnávka pro nás byl generálkou na Přebor ČOS v Praze. Byli jsme zde poprvé, a tak nás překvapil menší rozměr hřiště, a hlavně kluzký povrch. Kvůli nevyrovnaným výkonům (slabý začátek i konec turnaje) se nám nepodařilo postoupit do semifinále a skončili jsme až na 6. místě.

V prvním zápase nás čekal soupeř, který sice neměl nikoho na střídání, ale zato disponoval obrovskou kvalitou. Navíc jsme mu situaci výrazně ulehčili naší neschopností skórovat, chybami a nedůsledností v obraně i naivní taktikou. Určitou roli hrál také nezvyklý klouzavý povrch, na který jsme si dlouho zvykali.

Proti Spešovu už byl zápas mnohem vyrovnanější a v tomto zápase jsme rozhodně nebyli horším týmem. Sice se soupeř ujal vedení, ale my jsme měli více ze hry, což potvrdil Nečesaný gólem po typickém objetí branky. Ve druhé půli jsme se snažili zvrátit stav na svou stranu, ale otevřená hra se nám nevyplatila, když jsme své šance neproměnili, a naopak soupeř dvakrát skóroval.

Ve třetím zápase už jsme museli bezpodmínečně zabrat a to se povedlo. Od začátku jsme dominovali. Proti Sokolům ze Zábřehu se nejdřív prosadil T. Metelka dorážkou střely P. Vinaře. Další dva góly dal přesnými střelami Tomáš Chocholouš. Náš náskok navýšil pohotovým blafákem Petr Steiner. Soupeř snížil, ale naše další branky přidali po rychlých akcích či přesných střelách M. Nečesaný, V. Buben a Jan Ptáček. Úplný závěr jsme trestuhodně vypustili a dostali už zbytečné dva góly.

Proti silným Gunners, lídrům tabulky, jsme hráli naši hru a z toho plynulo velké množství šancí. Do vedení nás dostal Tom Chocholouš, který dorazil střelu Vojty Zemana. Soupeř se sice také prosadil, ale naši převahu doložili brankami Pítý Steiner a Vašek Buben. Řada dalších šancí bohužel zůstala nevyužita. Ve druhé půli se soupeř vrhl do útoku, snížil a po diskutabilním gólu (faul na brankáře) vyrovnal. Zápas na naši stranu mohl ještě zvrátit Petr Steiner, ale trefil břevno. Remíza znamenala nájezdy. Tomáš Chocholouš proměnil, Petr Steiner nikoliv. Soupeř se prosadil dvakrát, a tak Pavel Vinař musel dát, což dokázal. Pořadí se prohodilo a tentokrát P. Vinař trefil jen tyč, a jelikož se soupeř trefil, prohráli jsme.

Proti domácím jsme tedy museli vyhrát, abychom postoupili. Hráli jsme ovšem velice špatně a Trnávka šla do vedení. Až ve druhé půli jsme se zlepšili a přesně zamířil Petr Steiner. Samostatný únik pak proměnil Michal Nečesaný a vedli jsme 2:1. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale hrubá chyba a z ní plynoucí brejk soupeře nás stály vedení, což nás psychicky zlomilo a zápas (a tím i postup) jsme ztratili poměrem 2:3.

Zapsal: M. Nečesaný

Design a programování - Xperd