Ne, 25. 11. 2018

Turnaj 3+1 Pardubice-Ohrazenice (muži) - 25. 11. 2018 – 1. a 3. místo

Mužský tým se rozhodl zpestřit si sezonu turnajem na netradičním malém hřišti ve formátu 3+1. Do Pardubic jsme vyslali dva týmy, aby se mohl zapojit širší kádr. Skládání mužstev nakonec bylo pořádným oříškem – o to více těší konečný medailový úspěch obou týmů.

V rámci základní skupiny se utkal každý s každým (hrací čas 1x 15 minut). Tým „Alfa“ do turnaje vstoupil velmi přesvědčivým vítězstvím nad domácím SPV. „Omega“ naopak prohospodařila náskok 5:1 a své první utkání ztratila. „Alfa“ zvítězila i ve druhém utkání, když vybojovala těsnou výhru nad týmem z Chrudimi. Pak již přišlo „derby“ – vzájemný zápas obou našich týmů. Skóre se přelévalo na obě strany, ale úspěšnější byl nakonec tým „Omega“, jenž vyhrál 6:5. „Omega“ si však znovu zkomplikovala situaci prohrou s Chrudimáky. Roveňská „Alfa“ zakončila skupinu důležitým mačem proti pardubickému týmu s exotickým názvem Seinäjoen Peliveljet. Případná prohra by znamenala propad až na 4. místo skupiny, ale naopak výhra, kterou jsme vybojovali, zaručila 1. místo. „Omegu“ čekal dvojboj proti domácímu SPV. Nejprve Roveňáci pohodově zvítězili, ale v následném čtvrtfinále (kam šli ze 4. místa) se se stejným soupeřem dlouho trápili – ještě v poločase prohrávali 3:4. Nakonec ale dokázali utkání dovést do vítězného konce, což znamenalo semifinálové opakování vzájemného duelu obou roveňských týmů. Tentokrát byl zápas jednoznačný – tým „Alfa“ se dostal do vedení od prvního střídání a postupně jej navyšoval až do podoby debaklu. Roveňská „Omega“ si však spravila chuť v boji o 3. místo, kdy především díky 4 gólům P. Steinera zvítězila 6:2. Ve finále jsme sice rychle prohrávali, ale stav otočili M. Nečesaný a T. Bareš. Na 3:1 zvýšil dorostenec V. Jančík. Pak jsme se zatáhli, za což nás soupeř ztrestal vyrovnáním a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný Tomáš Bareš a jelikož Michal Dušek chytil všechny 3 nájezdy soupeře, slavili jsme výhru v celém turnaji.

Velká pochvala patří oběma brankářům, kteří podali skvělé výkony. Michal Dušek se v prvním derby nešťastně zranil, ale turnaj zvládl úspěšně dochytat až do vítězných nájezdů (pouze v posledním zápase skupiny ho v bráně týmu A zastoupil brankář Ω Tomáš Tyčka). Vítek Procházka z „Omegy“ byl s bilancí 17+9 zřejmě nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Sestavy týmů:

Sokol Roveň A: M. Dušek - J. Chobot, P. Vinař – M. Nečesaný, V. Jančík – T. Bareš, Jan Ptáček – 1. místo

Sokol Roveň Ω: T. Tyčka – P. Steiner, V. Zeman, T. Metelka, D. Nechvíle, V. Procházka – 3. místo

Výsledky našich týmů v jednotlivých zápasech:

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

Sokol Roveň A - SPV Oldstars Pardubice 12:3

Branky: 4x T. Bareš, 2x M. Nečesaný, 2x P. Vinař, 2x V. Jančík, Jan Ptáček, J. Chobot

Asistence: 3x P. Vinař, 2x J. Chobot, 2x M. Nečesaný, 2x Jan Ptáček, M. Dušek, T. Bareš

Sokol Roveň A - Pivo a písnička (Chrudim) 4:3

Asistence: 2x V. Zeman, 2x V. Procházka, P. Steiner

SEMIFINÁLE:

Sokol Roveň A - Sokol Roveň Ω 13:4