Út, 19. 02. 2019
Jsou zprávy, které se nesdělují vůbec lehce. Tím spíše, pokud přijdou jako blesk z čistého nebe.

Mezi takové patří i ta, že nás navždy opustil náš bývalý hráč, kamarád, trenér,  věrný příznivec  a zároveň fotbalový kritik TJ Sokol Roveň,  pan Luboš Dědek. Zemřel náhle ve věku 54 let, poslední rozloučení s ním se uskuteční v pátek 22. 2. 2019 v Městském krematoriu v Pardubicích ve 14:30 hodin.

Luboš odehrál v dresu mužů TJ Sokol Roveň 266 zápasů, jako gólman zaznamenal jednu asistenci na vstřelené brance.  Dokázal i v této době detailně popsat herní situace z konkrétních zápasů hraných před třiceti lety, například ve Chvaleticích či Moravanech,   pamatoval si, kde kdy kdo tehdy před ním v obraně udělal chybu, uhnul ve zdi a podobně a dokázal za to pokárat i po tolika letech. Samozřejmě v dobrém.. Svůj poslední zápas v barvách staré gardy TJ Sokol Roveň sehrál na posvícení dne 1. 10. 2017.

Svůj životní zápas dohrál v těchto dnech a odešel do pomyslné nebeské fotbalové party za svým  spolužákem a spoluhráčem Márou Shejbalem, který nás též nedávno opustil. Jarní část mistrovských soutěží se blíží, tento věrný příznivec, mezi kamarády v dobrém přezdívaný "Kydoň",  však bude chybět jak na tribuně, tak při pozápasovém hodnocení v restauraci naší sokolovny.

Luboši, dík za vše, co jsi pro TJ Sokol vykonal, čest Tvé památce a věř, kluci se o postup do okresu poperou i za Tebe!

V příloze přikládáme několik fotografií dokumentujících hráčskou, trenérskou a fanouškovskou kariéru Luboše Dědka.