Příprava fotbalistů TJ Sokol Roveň na fotbalové jaro začala!

Sobota, 03.02.2018

Dne 3. 2. 2018 ve 14:30 hodin se poprvé v letošním roce sešli fotbalisté TJ Sokol Roveň na prvním oficiálním tréninku, který zahájil přípravu na horké fotbalové jaro. Hráče přivítal jako hlavní trenér František Franc, který u týmu bude i nadále pokračovat. Za výbor fotbalového oddílu byl přítomen Pavel Herbst. Na otázku s jakým cílem půjde náš oddíl do mistrovských zápasů zazněla od obou výše uvedených jednoznačná odpověď: „Postup a návrat do okresního přeboru. Lehké to však vůbec nebude, mezi největší konkurenty budou patřit týmy z Mikulovic a Dražkovic.“

Zajímá vás účast na prvním tréninku? Prohlédněte si související fotodokumentaci. Na umělou trávu za sokolovnou vyběhlo celkem 13 borců, ale...

Pavel Herbst – člen výboru bez ambicí hrát, nastoupí jen pokud nebude nikdo jiný…

Tomáš Kopřiva – hráč SK Holice, který si rád nějakou tu tréninkovou dávku přidá, třeba i v Rovni.

Jan Kopřiva – aktivně již delší čas nehraje, ale rád si zasportuje.

Miloš Pachovský – přišel se proběhnout, dle vlastních slov však nepočítá s tím, že by ještě hrál.

Jakub Shejbal – uvedl, že letos končí dorostenecký věk, hraje v Holicích, kde dostává šanci i v týmu dospělých v krajském přeboru a v Holicích chce působit i na jaře, rád by pak šel studovat FTVS v Praze.

Marek Šándor – dnes se do tréninku zatím nezapojil, následně však ano.

V průběhu tréninku dorazil i Luděk Vach, ten je však zrovna nastydlý a taky se chystá na vojenské cvičení.

Z turnaje starých gard v Moravanech dorazil kulhající Václav Melc. Koňar z fotbálku minulých dní nebo co, bolí ho koleno, snad to ale nebude nic vážného… V průběhu tréninku se omlouval trenérovi SMSkou Michal Pekárek, omluven byl i Vašek Žatecký či Michal Šándor, v práci byl Milan Machatý atd.

Další zajímavosti?

Posily – žádné

Odchody – žádné

Tréninky – út, čt od 17:00 hodin, soboty ve 14:30 hodin

Zápasy – turnaj nebude, zatím jsou domluveny zápasy 24. 3. 2018 s Rybitvím a 31. 3. 2018 generálka s týmem Rohoznice, který vede III. třídu Přeloučsko. V jednání jsou ještě zápasy s týmy Moravan a Dašic.

Soustředění – není v plánu.

Umělé zavlažování hřiště – do konce měsíce května by měl být vybudován automatický zavlažovací systém, na který dotací přispěje Krajský úřad Pardubického kraje. Pavel Herbst upřesnil, že potrubí nebude vedeno hřištěm ale okolo něj.     

Další zajímavosti – Honza Baláš změnil zaměstnání a vypadá to tak, že bude na zápasy k dispozici pouze jednou za čtrnáct dní. Luboš Kaplan uvažuje o tom, že by šel rád za bráchou do týmu FC Litětiny, snad se ho podaří udržet.

 

Co dodat? Jednoduché to nebude, ale už aby to zase vypuklo. Fotbal, přestože nemá logiku, má stále své kouzlo, stále zůstává nezakázanou drogou, která je neškodně návyková pro milióny lidí na celém světě. Stejně jako těm několika v Rovni. Nazdar!

 

Sepsal 3. 2. 2018 J.Pýcha

Design a programování - Xperd