Přebor ČOS ve florbalu 2018 – republikové finále Praha 12. 5. – 1. místo!

Pondělí, 14.05.2018

Roveň – Sokol Silůvky 4:4 (3:1)

Branky: 2x V. Procházka (P. Vinař), M. Nečesaný (Jan Ptáček), P. Steiner (V. Procházka)

Roveň – Sokol Frýdlant nad Ostravicí 5:2 (3:0)

Branky: 2x V. Procházka (P. Steiner), M. Nečesaný (M. Novák), P. Steiner (P. Vinař), V. Zeman (V. Buben)

Roveň – Sokol Třebíč 3:2 (1:2)

Branky: 2x P. Steiner (2x P. Vinař, M. Nečesaný), V. Procházka (M. Novák, P. Steiner)

Sestava: M. Dušek – P. Vinař, V. Buben, M. Novák, M. Vinař – P. Steiner, V. Procházka, M. Nečesaný, V. Zeman, Jan Ptáček.

 

Letos jsme v pražské hale Sokolu Královské Vinohrady obhajovali na finálovém Přeboru ČOS loňské senzační vítězství a s ním i pozici nejlepšího neregistrovaného sokolského týmu v České republice. Na Přebor ČOS jsme se kvalifikovali díky vítězstvím na župním turnaji v Jevíčku (březen) a na Oblastním přeboru západ v Praze (duben).

Na tomto finálovém turnaji se utkaly dva nejlepší týmy z oblasti západ (my a tradiční favorit z Třebíče) a dva týmy postupující z východní oblasti (Silůvky a Frýdlant nad Ostravicí).

Úvodním soupeřem byly Silůvky, se kterými jsme se setkali úplně poprvé. Nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání, a tak jsme věřili, že je utaháme. Inkasovali jsme sice první gól, ale brzy bylo vyrovnáno. Brankář soupeře sice chytil šanci Vítka Procházky, ale pak si nepochopitelně shodil balonek do vlastní branky. To nás povzbudilo a začali jsme si vytvářet mnoho dalších příležitostí. Honza Ptáček vyslal skvělou průnikovou přihrávkou do samostatného úniku Michala Nečesaného a ten předvedl úspěšný blafák do bekhendu. Další úspěšné kombinace předváděla především dvojice Vít Procházka, Petr Steiner a oba dva přidali po gólu. Vedení 4:1 nás uklidnilo bohužel až moc. Soupeř snížil na 3:4 kvůli dvěma chybám našich útočníků při bránění standardních situací soupeře. Závěr zápasu jsme měli zdánlivě pod kontrolou, ale v posledních vteřinách prošel nejlepší hráč soupeře individuální akcí přes celé hřiště a zavěsil. Byli jsme opaření a remízu 4:4 jsme brali téměř jako prohru, avšak nesložili jsme zbraně.

Po krátkém oddechu jsme hned nastoupili do druhého zápasu. Tentokrát nás vyzval Frýdlant nad Ostravicí. Náš výkon byl už od začátku bojovnější než v prvním zápase. Tlačili jsme se do jedné šance za druhou. První gól padl po nahrávce Martina Nováka, který našel M. Nečesaného, jehož bekhendovou střelu brankář vyrazil, ale náš kapitán si našel odražený míček a z otočky ho poslal přesně do sítě. Dalším střelcem byl Petr Steiner, kterého přesnou přihrávkou nalezl při jednom ze svých ofenzivních výpadů Pavel Vinař. Další dvě branky přidal Vítek Procházka, jednu z nich po nádherné kombinaci s Petrem Steinerem. Soupeř sice snížil, ale pohodlný náskok nám vrátil skvělou střelou Vojta Zeman, kterého vysunul velmi aktivní Vašek Buben. Z jednoho z mnohých závarů před naší brankou pak soupeř snížil na konečných 5:2. Je třeba pochválit brankáře Michala Duška, který nás v mnoha situacích podržel svými zákroky, a navíc svými dlouhými výhozy rozjížděl brejky našich útočníků. Ofenzivu také perfektně doplňovali naši obránci.

Poslední zápas turnaje se proměnil ve finálový duel se vším všudy – bylo jasné, že vítěz našeho zápasu s Třebíčí se stane přeborníkem ČR. Soupeři však stačila i remíza, která by pro nás znamenala 2. místo. Prohra nás dokonce mohla odsoudit až k 3. příčce. Třebíč začala velice dobře a šla do zaslouženého vedení 1:0, které brzy dokonce zdvojnásobila. Z našich šancí se ujala až akce po ose Steiner – Novák a před bránou úspěšně zakončující Vít Procházka. Tento gól nás udržel v zápase, stejně jako několik důležitých zákroků Michala Duška. Ve druhé půli se podařilo vyrovnat Petru Steinerovi díky přesné střele od mantinelu. Vrchol našich snah přišel však minutu a půl před koncem. Pavel Vinař vyvezl balonek do útočného pásma, kde se dostal k Michalovi Nečesanému a ten našel na levém křídle dobře postaveného Petra Steinera, který pohotově vystřelil – gólman neměl šanci se přesunout. V závěrečné minutě se bohužel zranil Vítek Procházka, který nepříjemně spadl na rameno. Jinak jsme se ale bránili úspěšně – Vojta Zeman dokonce měl šanci trefit prázdnou branku, ale nepodařilo se. V posledních vteřinách ještě soupeř zahrozil kolem branky, ale Michal Dušek s pomocí obětavé defenzivy vše chytil, a tak vypukla zasloužená euforie.   

Následovalo vyhlášení a opět po roce náležité oslavy v šatně i při cestě domů. Obhajoba vítězství na Přeboru ČOS z nás činí podruhé v řadě nejlepší sokolský amatérský florbalový tým v republice!

Horní řada zleva: Jan Ptáček, Petr Steiner, Michal Nečesaný, Vojtěch Zeman, Michal Vinař.

Dolní řada zleva: Vít Procházka, Martin Novák, Michal Dušek, Václav Buben, Pavel Vinař.

 

Konečné pořadí Přeboru ČOS:

1. Sokol ROVEŇ

2. Sokol Třebíč

3. Sokol Silůvky

4. Sokol Frýdlant nad Ostravicí

Zapsal: M. Nečesaný

 

TJ SOKOL ROVEŇ děkuje florbalistům za výborný výsledek a obhajobu na republikovém finále v Praze. Jen tak Dál.

 

Design a programování - Xperd