Amatérský fotbal v roce 2020 zažil nucené pauzy, které nepamatuje snad ani válečná generace sportovců. Koronavirová epidemie způsobila to, že fotbal, stejně jako další sporty,nebylo možné z přísných hygienických důvodů provozovat. Proto byl čas nahlédnout i do fotbalového archivu TJ Sokol Roveň. V něm již od roku 1992 leží reportážní zkratka ze zápasu hráčů TJ Sokol Roveň starších 35 let proti mužstvu Amfora Praha, tvořeného populárními herci, zpěváky a dalšími známými osobnostmi. Zápas se hrál 4. října 1992 a sledovalo ho 2 000 diváků, hosté vyhráli v poměru 3:0, atraktivní reportáž připravila a odvysílala tehdejší východočeská televize Video Puls s.r.o. Jelikož administrátor webu TJ Sokol Roveň Tomáš Bartoníček dokázal původní DVD záznam zpřístupnit návštěvníkům našeho webu, podívejte se, jak to tenkrát bylo a na jakém terénu se tehdy hrálo...Bohužel, někteří tehdejší hráči TJ Sokol Roveň již mezi námi nejsou. Například všichni bratři Kopové nebo třeba Vašek Toušek. Přikládáme i tři fotografie z tohoto zápasu. Sportu zdar, fotbalu zvlášť a věřme, že se zase brzy sejdeme na fotbale u nás za sokolovnou.

S přáním pevného zdraví za Roveňský poločas Jaromír Pýcha, 31. 12. 2020