So, 13. 04. 2019

Oblastní přebor západ - Praha - 13. 4. 2019 - 2. místo

Skupina B:

Roveň – Sokol Nymburk „A“ 6:0 (3:0)

Branky: 3x V. Procházka (T. Metelka, P. Vinař, V. Zeman, P. Steiner), M. Nečesaný (M. Vinař), V. Zeman (V. Procházka), T. Bareš (M. Nečesaný)

Roveň – Sokol Sobotka 2:0 (0:0)

Branky: T. Bareš (P. Steiner, V. Procházka), V. Zeman (M. Nečesaný)

Roveň – Sokol Třebíč 1:2 (0:0)

Branka: M. Novák (V. Procházka)

Roveň – Sokol Janovice 3:2 (1:1)

Branky: 2x V. Procházka (V. Buben, TS), V. Zeman (V. Procházka)

Semifinále:

Roveň – Sokol Nová Paka 2:0 (1:0)

Branky: M. Nečesaný (M. Novák), V. Procházka (M. Vinař)

Finále:

Roveň – Sokol Třebíč 2:5 (2:2)

Branky: P. Steiner (P. Vinař), V. Procházka (P. Steiner, T. Bareš)

Sestava: M. Dušek – P. Vinař, V. Buben, M. Vinař, M. Novák, T. Bareš – V. Procházka, V. Zeman, P. Steiner, M. Nečesaný, T. Metelka.

Muži jeli do Prahy po postupu z 2. místa na župním turnaji v Jevíčku v roli úřadujícího přeborníka ČOS. Hrálo se tradičně na velkém hřišti 4+1, ovšem nikoliv na Vinohradech, ale poprvé v Dejvicích. Brzy ráno jsme tedy vyrazili za novou zkušeností s širokým kádrem 10 hráčů a 1 brankáře.

Od prvního soupeře, A týmu Nymburka, jsme čekali tuhý odpor, ale ten se nekonal. Do vedení nás poslal Vítek Procházka po geniální přihrávce do prázdné brány od Tomáše Metelky. Poté se po pravém křídle prohnal Michal Nečesaný a akci zakončil forhendovou kličkou.  Další gól přidal Vojta Zeman a naše akce začaly připomínat exhibici. Vítek Procházka nakonec završil hattrick a na konečných 6:0 zakončil bekhendovou kličkou Tomáš Bareš. Obrana s Michalem Duškem v zádech byla bezchybná.

Na Sobotku jsme si dost věřili, avšak soupeř předvedl disciplinovaný defenzivní výkon, a tak jsme se dlouho nemohli prosadit. Šancí byla celá řada, ale trefit se dokázal až Tomáš Bareš ze vzduchu na brankovišti po kombinaci Steinera a Procházky. Pak jsme přestáli těžkou chvíli, když Michal Dušek úspěšně čelil trestnému střílení. I díky tomuto zákroku udržel náš gólman už druhé čisté konto. Do prázdné brány naše vítězství pojistil Vojta Zeman.

Po obědové pauze jsme do druhé fáze skupiny vstoupili zápasem s největším konkurentem, třebíčským áčkem, které los opět přivál do naší skupiny. Třebíčské družstvo předvádělo vyspělý florbal a po většinu zápasu drželo míček na svých holích. My jsme se však bránili úspěšně, nepouštěli jsme soupeře do vyložených šancí a Michal Dušek v bráně vše jistil. Jednu z mála našich akcí úspěšně vyřešil Martin Novák, jenže vedení nám vydrželo jen chvilku. Už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, jenže Třebíč 10 vteřin před koncem rozhodla o svém těsném vítězství.

Poslední zápas ve skupině pro nás tedy byl existenční – do semifinále mohl postoupit pouze vítěz našeho duelu s Janovicemi. Utkání bylo velmi vyhrocené, k čemuž přispěli i rozhodčí. Soupeř šel do vedení, ale vyrovnání přinesla bleskově využitá přesilovka. Zasloužil se o to přesnou trefou Vítek Procházka, jemuž míček přistrčil z volného úderu Pavel Vinař. Přesilovky se ukázaly jako rozhodující – i druhou jsme dokázali využít velmi rychle, když Vít Procházka našel krásně Vojtu Zemana a ten zavěsil do odkryté brány. Pak navíc přišlo trestné střílení, které Vítek Procházka proměnil, tentokrát se štěstím. Soupeř se vyburcoval k tlaku, ovšem znovu nás držel vynikající Michal Dušek. Soupeř do našeho brankáře šel velmi tvrdě, což vedlo dokonce k jeho zranění. I přes bolest však Michal zápas dochytal a zachránil nás, když chytil trestné střílení soupeře. Ještě předtím nás zachránil také Martin Novák, který zablokoval soupeřův gólový pokus. Soupeř nakonec snížil při power play a ve vyhroceném závěru ještě dostal Pavel Vinař červenou kartu, na našem vítězství 3:2 a tím pádem postupu ze 2. místa ve skupině už to však nic nezměnilo.

Další metou bylo semifinále, v němž jsme museli vyhrát, abychom počtvrté v řadě postoupili na Přebor ČOS pro 4 nejlepší sokolské týmy v republice. Nová Paka se zpočátku dostala do tlaku, k čemuž jí pomohly dvě přesilovky. Obě jsme však ubránili a pak se zápas vyrovnal. Gólem do šatny prvního poločasu nás do vedení dostal bekhendovou střelou v brejku Michal Nečesaný. Ve druhé půli navíc zvýšil na 2:0 náš nejlepší střelec Vít Procházka. Michal Dušek byl znovu naší největší oporou, vychytal již potřetí z pěti zápasů čisté konto a korunoval tak své fantastické výkony. Jeho průměr branek obdržených na zápas byl pouhých 0,80!

Postup byl jistý, a tak do finále již nenastoupili zranění členové naší skvadry – Michal Dušek a Martin Novák. Do branky se tak ze hřiště přesunul Tomáš Bareš a Vojta Zeman musel do obrany. Naším finálovým soupeřem byla dle očekávání stejně jako vloni Třebíč. Na obou týmech byl vidět výrazný úbytek sil, což nám paradoxně pomohlo vyrovnat se soupeři. Do vedení jsme šli po rozehraném volném úderu, kdy P. Vinař nabil Petru Steinerovi, jenž dělovkou rozvlnil síť. Další krásný gól přidal Vítek Procházka, kterého chytrou zadovkou našel Steiner. O vedení nás však soupeř ještě do poločasu stihl připravit. Ve druhé půli už byla Třebíč lepším týmem a zápas nakonec dovedla do vítězného konce. Přesto patří našemu týmu za dnešní výkony velká pochvala a díky 2. místu mezi 10 týmy z celých Čech se můžeme těšit na Přebor ČOS, který se koná 11. května.

Zapsal: M. Nečesaný