Novoroční turnaj Městečko Trnávka – 2. místo

Sobota, 19.01.2019

Novoroční turnaj Městečko Trnávka – 19. 1. 2019 – 2. místo

Sestava: M. Dušek – P. Vinař, O. Shejbal, J. Ptáček, M. Novák – T. Bareš, V. Procházka, H. Ptáček

První turnaj, kterého se náš tým v tomto kalendářním roce zúčastnil, se odehrál v Městečku Trnávka. Na naši loňskou účast jsme nevzpomínali zrovna v dobrém, navíc jsme přijeli v sestavě doplněné hráči z dorostu a bez několika stabilních členů kádru.

Na úvod turnaje nás čekal tým Old Gunners. V první půli byl zápas velice vyrovnanou partií, ale na začátku druhé části se našemu mužstvu podařilo vstřelit 2 góly v krátkém časovém sledu, což soupeře zlomilo. Na konci hrací doby na ukazateli skóre svítilo 7:3. Vítek Procházka v tomto zápase zaznamenal fantastických 6 bodů za 3 góly a 3 asistence. První bod v A týmu si za asistenci na jeden z Vítkových gólů připsal turnajový debutant Ondra Shejbal.

Naším druhým soupeřem byl tým Neumětelové Kunčina. Zápas byl hned od úvodního hvizdu plný emocí, které byly v jeho průběhu ještě vystupňovány kvůli několika kontroverzním rozhodnutím rozhodčích. Vítek Procházka shodně jako v prvním zápase zaznamenal 3+3, hattrick vstřelil i Tomáš Bareš. Skóre se zastavilo na 8:2 v náš prospěch.

V posledním zápase základní skupiny jsme se utkali s mužstvem Spešova. Náš soupeř hrál v obou svých dosavadních zápasech velmi tvrdě, místy až zákeřně, ale s námi paradoxně odehrál jeden z nejférovějších a nejčistších zápasů celého turnaje. Hned v úvodu zápasu jsme se ujali vedení, svůj střelecký účet v A týmu si dalekonosnou ranou otevřel Jirka Ptáček, po přihrávce od Pavla Vinaře z volného úderu. Zápas byl po celou dobu v naší režii a skončil 8:1 Ve fantastické formě hrající Vítek Procházka zaznamenal neskutečných 8 bodů (4+4), v posledních vteřinách zápasu navíc vstřelil nádherný gól jako z dílny Tomáše Hertla.

Díky těmto výsledkům naše mužstvo s velkým přehledem ovládlo základní skupinu, což nám zaručilo přímý postup do semifinále.

V semifinále na nás čekal vyzyvatel z Velkých Opatovic. Díky prvenství ve skupině jsme se sice vyhnuli zrádnému čtvrtfinále, ale dlouhá pauza mezi zápasy se na naší hře projevila velmi negativně. Zápas neměl dobrou úroveň a postrádal tempo, ve hře nás svými góly drželi Vítek Procházka a Tomáš Bareš. Za stavu 3:2 se již zdálo, že zápas směřuje z našeho pohledu do zdárného konce, ale necelé 2 vteřiny před koncem hrací doby jsme inkasovali velmi nešťastnou branku. O prvním postupujícím do finále tak musely rozhodnout až nájezdy. V těch nás podržel jako vždy fantastický Michal Dušek, rozhodující nájezd proměnil Vítek Procházka.

Ve finále jsme narazili na velkého suveréna a jednoho z hlavních favoritů celého turnaje, tým Misehmeister.  Tento soupeř se bohužel ukázal být nad naše síly a finálový zápas a s ním i celý turnaj zaslouženě ovládl, když nás porazil 5:1. Satisfakcí pro nás mohlo být alespoň ocenění Vítka Procházky jako nejlepšího střelce turnaje.

Oproti loňskému umístění je stříbro krásné a ukazuje velký progres, který náš tým za uplynulý rok zaznamenal. Navíc dnes nastoupil ve velice mladé sestavě, a přesto zabodoval!

Zapsal: Jan Ptáček

Design a programování - Xperd