Holická florbalová liga MUŽŮ – Předkolo PLAY OFF

Neděle, 10.03.2019

Holická florbalová liga  MUŽŮ – Předkolo PLAY OFF - 10. 3. 2019

TJ Sokol Roveň – AlkoTrosky 2:2 (0:1)

Branky: P. Steiner (M. Nečesaný), V. Procházka (M. Nečesaný)

TJ Sokol Roveň – AlkoTrosky 8:1 (5:1)

Branky: 3x V. Procházka (M. Nečesaný, M. Vinař), 3x T. Bareš (P. Steiner), Jan Ptáček (T. Bareš), P. Steiner (M. Novák)

Sestava: T. Tyčka – M. Vinař, V. Buben, M. Novák – T. Bareš, M. Nečesaný – P. Steiner, V. Procházka, T. Chocholouš, Jan Ptáček.

Do čtvrtfinále (neboli předkola play off) Holické ligy jsme šli ze 4. místa po základní části. Soupeřem byly tedy páté Alkotrosky. Nástup do dvojutkání byl opatrný. Vyrovnaný stav nakonec narušily Alkotrosky prudkou a přesnou střelou, kterou obrana nestihla zblokovat. Pro druhou půli jsme přeskupili řady a postupně jsme začínali mít víc ze hry, z čehož plynula spousta šancí, avšak naše zakončení nebyla přesná nebo je kryl brankář. Naopak soupeř udeřil znovu. Na dostřel nás dostal Petr Steiner střelou k tyči po volném úderu z rohu, rozehraném nakrátko. Michal Nečesaný pak zavážel míček za branku, odkud našel Vítka Procházku, jenž si věděl rady bez problému – vyrovnáno 2:2. Tomáš Tyčka, nahrazující v bráně zraněného M. Duška, předvedl pár důležitých zákroků, a nakonec jsme mohli i zvítězit – Tomáš Chocholouš trefil spojnici břevna a tyče, M. Nečesaný málem překvapil brankáře zpoza brány. Zápas však skončil remízou.

Průběh druhého zápasu předznamenal už jeho začátek. Vítek Procházka skóroval hned ve 4. sekundě! Soupeř sice rychle vyrovnal, jenže do vedení nás znovu dostal pohotovou střelou Honza Ptáček. Ještě větší pohodu do našeho týmu vnesl znovu Vítek Procházka, který se nemýlil v samostatném úniku, do nějž ho vyslal M. Nečesaný. Zkázu Alkotrosek pak dokonali Petr Steiner, jenž se z voleje opřel do nabídky Martina Nováka, a Tomáš Bareš, který využil chybné rozehrávky brankáře. Ve druhé půli už jsme si pohodlný náskok v poklidu hlídali, navíc Vítek Procházka i Tomáš Bareš dovršili hattrick! Právě poslední gól zápasu, který „dovezli až do kuchyně“ Petr Steiner a Tomáš Bareš, byl famózní.

Postoupili jsme tedy do semifinále Holické florbalové ligy a budeme bojovat se o medaile. Čeká nás však těžký soupeř a velký rival – vítěz základní části Skoromistři Holice. 

Zapsal: M. Nečesaný

Design a programování - Xperd