Holická florbalová liga MUŽŮ – 5. kolo - 5. 1. 2020

Neděle, 05.01.2020

Holická florbalová liga MUŽŮ – 5. kolo - 5. 1. 2020

TJ Sokol Roveň „A“ – Skoromistři Holice 3:8

Branky: 2x T. Bareš (P. Vinař, M. Vinař), J. Velc (T. Bareš)

TJ Sokol Roveň „A“ – Olymp Pardubice 5:6

Branky: T. Bareš (M. Dušek), M. Nečesaný (J. Velc), P. Vinař (L. Vach), L. Vach (P. Steiner), J. Velc (P. Steiner)

TJ Sokol Roveň „B“ (dorost) – Olymp Pardubice 3:6

Branky: V. Schejbal (Š. Sochor), P. Vinař (L. Toušek), O. Shejbal (P. Vinař)

TJ Sokol Roveň „B“ (dorost) – Sokol Letohrad 3:7

Branky: 2x V. Schejbal (J. Velc, Jiří Ptáček), Jan Ptáček (P. Vinař)

Sestava TJ Sokol Roveň „A“: M. Dušek – P. Vinař, M. Vinař, L. Jehlička, P. Steiner – L. Vach, M. Nečesaný, T. Bareš, J. Velc.

Sestava TJ Sokol Roveň „B“ (dorost): M. Dušek/T. Bareš – Jiří Ptáček, O. Shejbal, R. Kopřiva, A. Šulc, P. Vinař – L. Toušek, Š. Sochor, E. Hrochová, Jan Ptáček, V. Schejbal, J. Velc.

5. kolo bylo pro roveňské týmy doslova festivalem neproměněných šancí. Nejprve dorostenci narazili na Olymp, se kterým velmi dlouho drželi krok. Na první branku soupeře odpověděl Vojta Schejbal. Pak jsme hráli přesilovku, při které jsme nejprve ostudně inkasovali, ale vzápětí vyrovnal po kombinaci s L. Touškem Pavel Vinař, který dorostencům vypomáhal. Do třetice jednobrankový náskok Olympu vyrovnal znovu v přesilovce Ondra Shejbal, ale když šel Olymp do vedení počtvrté, odpověď už jsme nenašli, a tak jsme padli 3:6.

Poté nastoupili muži proti Skoromistrům. Bohužel, náš tým vyrukoval na lídra tabulky bez celé řady opor. Hned v první minutě šli Skoromistři do vedení a během pár minut to bylo už 0:3. I my jsme produkovali řadu střel, ale ty nekončily v síti. Párkrát jsme trefili břevno, ale soupeř byl mnohem efektivnější a jeho brejky byly smrtelné. Alespoň zmírnit už jasný výsledek se nám dařilo hlavně v druhé půli, po ojedinělých kombinačních akcích se dvakrát trefil T. Bareš a jednou J. Velc   

V zápase „áčka“ s Olympem šlo o hodně – ve hře bylo 3. místo v tabulce, které zajišťuje přímý postup do semifinále. Znovu šel soupeř rychle do vedení, ale odpovědět dokázal po dlouhém výhozu Michala Duška Tomáš Bareš. Pak ale přišla „černá série“, kdy soupeř odskočil až na stav 1:6, zatímco my jsme své šance trestuhodně zahazovali a jednou jsme inkasovali i při vlastní přesilovce. Naše vzepětí odstartoval necelých 7 minut před koncem Michal Nečesaný střelou k tyči. Slepenými góly na něj navázali po pěkných kombinacích Pavel Vinař a Luďa Vach, již na rozdíl jediné branky snížil exkluzivně přesnou střelou Jonáš Velc. Vyrovnat se nám ale už nepodařilo, a tak je jasné, že o semifinále budou muset oba naše týmy bojovat v předkole.

Dorostenci den zakončili prohrou 3:7 proti Letohradu. V mezihře jsme nebyli horším týmem, soupeře jsme určitě přestříleli, ovšem obrovský rozdíl tkvěl v proměňování šancí. Zatímco Letohrad těžil z minima maximum a dokázal své akce velmi kvalitně zakončovat, nám se to příliš nedařilo. O dva góly se postaral Vojta Schejbal, bohužel ale další velké šance neproměnil. Neprosadili se ani další, kromě Honzy Ptáčka, kterého našel přesnou nahrávkou Pavel Vinař.

Zapsal: Michal Nečesaný

Design a programování - Xperd