So, 05. 01. 2019

Holická florbalová liga MUŽŮ – 5. kolo - 5. 1. 2019

TJ Sokol Roveň – Skoromistři Holice 2:3 (2:1)

Branky: 2x P. Steiner (T. Bareš, T. Chocholouš)

TJ Sokol Roveň – Holice Stars 2:7 (1:3)

Branky: V. Zeman, L. Vach (M. Nečesaný)

TJ Sokol Roveň – Piráti Chrudim 3:4 (0:3)

Branky: 2x Jan Ptáček (M. Nečesaný), P. Steiner (M. Nečesaný)

Sestava: M. Dušek – M. Novák, V. Buben, T. Bareš, J. Roček – M. Nečesaný, V. Zeman – P. Steiner, Jan Ptáček, L. Vach, T. Chocholouš, T. Metelka.

V tomto kole nás čekali nejsilnější možní soupeři. Naše sestava se během dne neustále měnila (hráči přijížděli a odjížděli), což možná přispělo k nedobrým výkonům. Do prvního mače se Skoromistry jsme však vstoupili dobře – dvakrát se díky šikovným dorážkám prosadil Petr Steiner. Po zbytek zápasu jsme se snažili výsledek ubránit a soupeř byl lepším týmem. Nutno však také říct, že na nás vyrukoval s velmi tvrdou hrou, která byla podle mého názoru až za hranou férovosti. Bohužel, rozhodčí to tak neviděli. Doplatil na to Tomáš Chocholouš, který byl po tvrdém zákroku zraněn a hrací den pro něj skončil už v prvním zápase. Skoromistři svůj tlak nakonec i přes skvělé zákroky Michala Duška dokázali proměnit v branky – ta rozhodující na 2:3 přišla minutu a půl před koncem, což pro nás bylo fatální.

Ve druhém zápase jsme se dostali do vedení, ale při oslabení po zbytečném vyloučení Nečesaného soupeř vyrovnal a následně utekl do dvoubrankového vedení. Na 2:3 jsme snížili v momentě, kdy se soupeř dožadoval odpískání faulu a nekoncentroval se na hru. Pak došlo ke konfliktu, který neměl se sportem vůbec nic společného. T. Bareš se dostal do hádky se soupeřem, jenž mu dal „hlavičku“. Další soupeř se navíc přiřítil a pustil se do M. Nečesaného. Rozhodčí byli na soupeře mírní – následovala jen jedna červená karta. Prodlouženou přesilovku jsme sehráli otřesně a ve zbytku zápasu jsme podali doslova trapný výkon a soupeř navýšil skóre do podoby debaklu.

Už pouze v 8 lidech jsme šli do posledního zápasu s dalším těžkým soupeřem. Začátek byl opět špatný a Chrudim šla do vedení. Ve druhé půli jsme se však vzchopili, výrazně zlepšili hru (za zmínku stojí přímočaré průniky T. Bareše) a začali jsme mocně dotahovat. Dvěma přesnými zásahy se o to především zasloužil Jan Ptáček. Na rozdíl jediného gólu nás dostal Petr Steiner a hnali jsme se za vyrovnáním, ale to už se nám bohužel nepodařilo, a tak pro nás tento hrací den skončil neslavně.

Zapsal: M. Nečesaný