Holická florbalová liga dorostu 2018/19 – 5. kolo

Čtvrtek, 14.02.2019

Holická florbalová liga dorostu 2018/19 – 5. kolo – 14. 2. 2019

Roveň – Sokol Ředice 4:2

Branky: 3x J. Velc (V. Jančík, O. Shejbal), Jiří Ptáček

Roveň – DDM Holice (starší žáci) 4:5

Branky: A. Šulc, J. Velc, Jiří Ptáček (R. Kopřiva), E. Hrochová (O. Shejbal)        

Sestava: T. Mojžíšek – O. Shejbal, R. Kopřiva, Jiří Ptáček – V. Jančík, A. Šulc, J. Velc, E. Hrochová

Ještě pár hodin před dalším kolem Holické ligy byla naše sestava nekompletní a hlavně bez gólmana. Proto nebudu přehánět, když řeknu, že nás na poslední chvíli zachránili Tomáš Mojžíšek, jenž nastoupil v bráně, a Jonáš Velc, autor čtyř gólů. Oba skvěle zapadli do týmu a společně s ostatními statečně bojujícími uhráli cenné 3 body proti Ředicím.

Výhra se nerodila snadno. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, dobře fungovala celá naše obrana, ale vázla souhra. Postupně se však projevovaly kvality a velká bojovnost Jonáše Velce, který v zápase nastřílel hattrick. Prosadil se taky Jirka Ptáček a jelikož obrana a Tomáš Mojžíšek v bráně Ředicím ani přes závěrečný tlak nepovolili víc než dva góly, zvítězili jsme 4:2.

Do druhého zápasu už nenastoupil Vítek Jančík, takže jsme měli jen jednoho střídajícího. Obrana už bohužel nepůsobila tak jistě jako v prvním zápase, a tak šly Holice do vedení. Stav však otočili Adam Šulc, který basebalově napálil skákající míček, a po individuálním průniku Jonáš Velc. Tento hráč však dostal po sporné situaci červenou kartu za údajné podražení soupeře. Soupeř využil přesilovku a vedl, avšak ani bez hráčů na střídání jsme zbraně nesložili - Jiří Ptáček vyrovnal přesnou střelou. Holice však kontrovaly dalšími brankami a za nás v závěru pouze dorážkou střely Ondry Shejbala snížila Eliška Hrochová na konečných 4:5.   

Doufejme, že na příští kolo již vyrazíme ve větším počtu...

Zapsal: M. Nečesaný

Design a programování - Xperd