Bratr Bohoušek Horák oslavil 94. narozeniny!

Středa, 24.12.2014

Bohuslav Horák vykonával v minulých letech mimo jiné i funkci předsedy TJ Sokol Roveň, žil v sokolovně v Dolní Rovni, kde společně se svou manželkou o tuto dominantu obce vzorně pečovali. Dne 20. prosince 2014 oslavil p. Horák své 94. narozeniny. Od roku 1973 sice již žije v bytovce v Holicích, ale tělem i duší zůstal věrným sokolem, roveňským sokolem! Bohoušek, jak mu všichni z jeho okolí důvěrně říkají, mimo jiné i významnou měrou naplnil historické stránky našeho webu, podělil se s námi o své nezapomenutelné vzpomínky vztahující se k jeho životu v Rovni, potažmo v Sokole. Přiblížil mladé generaci dobu dávno minulou, přiblížil to, jak se tehdy naplno žilo sportem i kulturou.


foto 18.12 2013

Od svých vrstevníků pana Horáka odlišuje i to, že mu není cizí ani moderní elektronická komunikace. Věřím, že mu nebude vadit, pokud touto formou zveřejníme něco málo ze vzájemné komunikace z období jeho letošních narozenin, z komunikace mé, starosty Ing. Milana Cimfla a bratra Bohouška Horáka.

Dne 19.12.2014 17:38, napsal Jaromír Pýcha:
Dobrý den, vážený pane Horáku, Nazdar bratře sokole! Dnes je 19.12.2014 a od 18:00 hodin jdeme v Rovni do sokolovny na Adventní koncert, na kterém vystupuje jak soubor smyčcový a pěvecký z Holic, tak i dechová hudba Bašapa, která je především roveňskou záležitostí. Takže takový mix Roveň x Holice. Až vstoupím do chrámu zvaného sokolovna, vzpomenu na to, že je to i Vaše sokolovna. Sokolovna je nemovitá věc, která nemůže mluvit ani psát. Kdyby mohla, určitě by na Vás zavzpomínala, jaké to byly časy za Vás, kdy jste si hleděl její krásy. Kdyby budova uměla číst a psát, určitě by Vám dnes, nejpozději zítra popřála k Vašim nádherným 94. narozeninám! 

Vážený pane Horáku, přijměte od nás všech upřímnou gratulaci k zítřejším narozeninám. Přejeme Vám pevné zdravíčko, stále čirou mysl a stálý zájem o věci kolem Vás, sport, fotbal a Sokol Roveň nevyjímaje. Věřím, že Vám dělá radost i to, že se nenaplnily obavy o zlý osud TOSU, Je vidět, že nový majitel investuje, dává lidem práci a fabrika žije! Sice trochu jiným způsobem než dřív, ale to je dáno dobou.Roveň už má nového trenéra, osobně se s ním velice dobře znám, v nedávné době vytáhl Holice zpět do divize. Jmenuje se Jirka Tesař, má na VŠ vystudovaný tělocvik, trenérskou třídu té úrovně, že by byla dostačující na II. ligu! Teď již jen záleží na tom, jak budou kluci chtít makat a budou mít chuť Sokol Roveň posunout výš a dál! Dnes taky psal Honza Shejbal, měl jít dnes na vyndávání drátů ze zraněného ramene, má to ještě odsunuté až po Novém roce. Ještě jednou vše nejlepší k Vašim narozeninám, užijte si svátky a mějte se krásně. Rovněž děkujeme za Vaše přáníčko, které došlo poštou. Musím končit, pomalu se musíme chystat na koncert do Vaší sokolovny. Pro zajímavost přikládám foto ze včerejšího Adventního večera na gymnáziu.s Janem Kačerem, Táňou Fischerovou a kvartetem Precordi
S pozdravem Mirek Pýcha z Dolní Rovně i s celou rodinou

Dne 20. 12. 2014, 11:49:36, napsal Bohuslav Horák: Vážení a milí lidé v Rovni - Pýchovi DR - Nedaří se mně nalézt krásnější slova, než existují, abych Vám mohl poděkovat za tak krásné přání k mým 94. a i za ostatní zprávy Vámi zaslané, zvláště ty o sokolovně! Udělali jste mně nevyjádřitelnou radost až k slzičkám, byl jsem v Rovni v době vánoční a mám to jako dárek od Ježíška. Jsem zkrátka "šťastníný" a zapomněl jsem na zdravotní trápení, co mně ztrpčují život a pomáhají mně do životního cíle, odkud se nelze již vrátit. VÁM však přeji nádherný život, za všechno tisíceré díky a nejvíce dobrého zdraví.-------Vaší zásluhou, se mně ještě chce žít, trochu jsem se rozpovídal, omluvte mě a také NAZDAR !! Bohuslav Horák

Dne 20. 12. 2014, 17:47:20, napsal Ing. Milan Cimfl: Dobrý den vážený pan Horáku, jménem TJ Sokol Roveň Vám srdečně blahopřejeme k dnešním narozeninám. Přejeme mnoho zdraví. Váš úžasný život je příkladem toho, že člověk obvykle více nepotřebuje. Vytváří si to sám. S pokorou a přáním hezkého dne Ing. Milan Cimfl

Dne 21. 12. 2014, 08:39:24 napsal Bohuslav Horák: Vážený pane ing. Milane Cimfle a starosto TJ Sokol Roveň ----děkuji Vám za tak krásné přání mnohokrát. Jsem velmi potěšen, že jste s Mírou Pýchou si na mně zavzpomínali a tolik hezky ocenili můj čas v sokolovně, což stále považuji za nejhezčí čas prožitý v mém životě. Byl jsem v dětství již od 5 roků v Sokole, ještě v hospodě u Petrlů a v nové sokolovně jsem pokračoval a také tam s rodinou bydlel a dnes, když bilancuji a hodnotím svůj prožitý život, tak na 1. místě řadím Sokol Roveň a život v sokolovně. Dnes jsem zahájil 95. kulatý rok na tomto světě. Těžko se mně tomu věří, ale je to pravda! TJ Sokol Roveň, přeji další rozkvět a hodně úspěchů za Vašeho vedení a VÁM a vašim nejbližším v rodině krásné Vánoce a v novém roce 2015, jenom samé radosti a pevné zdraví. Zdraví VÁS a všechny v Sokole Bohuslav Horák z Holic.

foto 20.12.2014

Co dodat závěrem pro naše čtenáře?
Výše uvedené řádky nejsou jen tak nějakou obyčejnou korespondencí. Jsou poselstvím dalším generacím. Radujte se ze života, važte si toho, kde žijete, važte si toho, že jste Sokol Roveň! Bratře Bohoušku, přejeme Vám, ať zdravíčko dobře slouží a příští rok touto dobou se u Vás určitě zastavíme popřát k Vaší pětadevadesátce!

NAZDAR!

Zapsal 21.prosince 2012 J.Pýcha

Design a programování - Xperd