So, 01. 02. 2020

4. florbalový „hardcore“ turnaj Čestice 3+1 - 1. 2. 2020

Skupina:

TJ Sokol Roveň - Tatchenta Zhoř 3:1

Branky: M. Nečesaný (T. Bareš), J. Chobot (T. Bareš), V. Zeman (M. Dušek)

TJ Sokol Roveň – Misfits 6:1

Branky: 4x T. Bareš (J. Chobot, P. Steiner, V. Zeman, M. Nečesaný, M. Dušek), V. Zeman (P. Steiner), V. Procházka (P. Steiner)

TJ Sokol Roveň - SK Skalka 4:2

Branky: V. Zeman, P. Steiner (M. Dušek), V. Procházka (V. Zeman), M. Nečesaný

TJ Sokol Roveň - Nic moc 4:1

Branky: 3x V. Procházka (2x J. Chobot), M. Nečesaný

Čtvrtfinále:

TJ Sokol Roveň - HFC Častolovice 4:3

Branky: 2x J. Chobot (M. Nečesaný), M. Nečesaný (P. Steiner), T. Bareš (M. Nečesaný)

Semifinále:

TJ Sokol Roveň - HC Čestice 8:1

Branky: 3x V. Procházka (M. Nečesaný, J. Chobot, M. Dušek), 2x M. Nečesaný (M. Dušek, T. Bareš), 2x T. Bareš (M. Nečesaný, P. Steiner), V. Zeman (J. Chobot)

Finále:

TJ Sokol Roveň - Pop a Šrot 6:5 po s. n.

Branky: 2x V. Procházka (2x V. Zeman), V. Zeman (J. Chobot), P. Steiner, T. Bareš (V. Procházka)

samostatný nájezd proměnili: T. Bareš, P. Steiner, V. Procházka

Sestava: M. Dušek – J. Chobot, P. Steiner, V. Zeman, M. Nečesaný, V. Procházka, T. Bareš.

Letos jsme poprvé vyrazili na „Hardcore“ turnaj 3+1 v Česticích a nutno říct, že jsme udělali velmi pozitivní zkušenost. Čekala nás přátelská atmosféra a sice maličká, ale útulná šatna. Turnajem jsme prošli bez jediné ztráty, se sedmi výhrami ze sedmi zápasů, a tak jsme vybojovali první titul v roce 2020 hned na úvodním turnaji.

Skupinu jsme začali celkem vyrovnaným zápasem, ve kterém jsme ale přeci jen měli více ze hry, což jsme i potvrdili brankami Nečesaného, Chobota a Zemana a výhrou 3:1. Ve druhém mači se střelecky blýskl Tomáš Bareš, který zaznamenal hned 4 branky a řídil tak přesvědčivou výhru 6:1. Třetí zápas pro nás byl těžkou prověrkou, když jsme narazili na jednoho z favoritů, obhájce vítězství z loňska. Hráči soupeře prokazovali výbornou technickou vybavenost, ve které nás předčili, my jsme však kontrovali perfektní bojovností a týmovým výkonem. V bráně zářil Michal Dušek, který navíc svými výhozy rozjížděl mnohé brejkové akce – jednu z nich v tomto zápase využil Petr Steiner. Těžký zápas jsme vyhráli 4:2, když Nečesaný pečetil výsledek do prázdné brány. Závěrečný zápas skupiny jsme vyhráli 4:1 po hattricku Vítka Procházky, a tak jsme skupinu zakončili na 1. místě s plným počtem bodů.

Ve zrádném čtvrtfinále jsme šli na pořádající HFC Častolovice. Soupeř šel do vedení, což nás trochu znervóznilo. Vyrovnání ale přinesla chirurgicky přesná střela Kuby Chobota. Do vedení nás poslal Michal Nečesaný, ale soupeř okamžitě po vyhraném buly vyrovnal. Vedení jsme znovu získali po pěkné rychlé kombinaci, jíž zakončil Tomáš Bareš, ale konečné rozhodnutí přinesla až druhá branka Kuby Chobota, který svůj prudký pokus z rohu lišácky odrazil o masku brankáře. Soupeř totiž v power play ještě snížil, ale vyrovnání už jsme mu nepovolili.

Semifinále proti HC Čestice jsme si pohlídali profesorsky. Nejprve skvělý výhoz Michala Duška tečoval do sítě Michal Nečesaný, pak už střelecky úřadovali Vítek Procházka (3 branky) a Tomáš Bareš (2 branky). Po nahrávce Bareše se ještě jednou trefil Nečesaný a to, že dnes byli produktivní všichni naši hráči, potvrdil gólem i Vojta Zeman.

Ve finálovém zápase se setkali dva dosud neporažené týmy – naším vyzyvatelem byl obávaný tým Pop a Šrot. Dlouho jsme nad soupeřem vedli, část zápasu i o dvě branky, když při nás tentokrát stálo i štěstí a do branky spadly dva pokusy V. Procházky a po jednom od V. Zemana a P. Steinera. Soupeř, jehož kombinační hru jsme znemožnili důsledným obsazováním hráčů, našel recept pomocí přesných střel ze střední vzdálenosti. Povedlo se mu vyrovnat a po chybě v komunikaci naší defenzivy jsme najednou v závěru prohrávali 4:5. Zbraně jsme ale nesložili, odvolali jsme gólmana a dvě a půl vteřiny před koncem po krásném pasu z rozehry od Víta Procházky zakončoval Tomáš Bareš do prázdné brány – vyrovnáno 5:5! Následovaly nájezdy. Tomáš Bareš i Petr Steiner dokázali úspěšně odpovědět na proměněné nájezdy soupeře, třetí nájezd Michal Dušek vychytal a na scénu šel Vít Procházka, který blafákem do backhandu rozhodl, a my tak zvítězili! Cenu pro nejlepšího gólmana turnaje si navíc zaslouženě odnesl náš Michal Dušek, který krom skvělého chytání posbíral i 5 gólových asistencí.

Zapsal: Michal Nečesaný